"Uyarıda bulunuyoruz; Akıl ve bilimin gereklerini yapın!"


Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan corona virüsü dünyanın dört bir yanına yayılmaya devam etmektedir. İki gün önce de (10.03.2020 ) ülkemizde ilk vaka tespit edildiği Sağlık Bakanı tarafından açıklandı. Her ne kadar ülkemizde halen salgın boyutunda olmasa da Dünya Sağlık Örgütü tarafından olayın ciddiyeti ve salgının boyutu pandemi olarak tanımlandı. Yani dünyanın her tarafına yayılan bulaşıcı salgın hastalık olarak değerlendirildi. Bulaşımın yüksek olduğu, tedbir almada yetersiz kalan ülkelerde virüsün yayılması çok vahim boyutlara ulaştığını görmekteyiz.

Bugün Ankara’da, hem de TÜBİTAK öncülüğünde organize edilen 51. Liselerarası Bilim Yarışması programı bir üniversite yerleşkesinde gerçekleştirilmiştir. Programda aileler ve öğrenciler dahil olmak üzere bine yaklaşan katılımcının bir araya geldiği bir etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Konu ile ilgili Ankara Valiliği'ne resmi yazı gönderilmiştir.


12 Mart 2020


2020 © Ankara Tabip Odası'nın tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir. * Koronavirus haritası kaynağı JOHNS HOPKINS UNIVERSITY - CSSE