Covid-19 pandemisiyle mücadele esnasında hayatını kaybeden sağlık emekçileri için 1 dakikalık saygı duruşu


Ankara Tabip Odası, SES Ankara şube ve Dev Sağlık İş Covid-19 pandemisiyle mücadele esnasında hayatını kaybeden sağlık emekçilerini “1dakikalık saygı duruşu” ile andı. 1 Mayıs’ta yapılması planlanan anma, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle 30 Nisan 2020 tarihinde yapıldı. Ankara Tabip Odası Yönetiminden Genel Sekreter Dr. Ali Karakoç, Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Gülgün Kıran ve Dr. Gül Bakır anma etkinliğinde yer aldı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde bir araya gelen sağlık emekçileri kaybettikleri meslektaşlarını 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü öncesinde anmak istedi. Hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin fotoğraflarının olduğu dövizlerle ve “Yeni bir yaşam, sağlıklı yarınlar, dayanışma ve mücadele için Yaşasın 1 Mayıs” pankartı açmak isteyen sağlık emekçileri kolluk kuvvetinin engeliyle karşılaştılar.

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nde; yaşamak ve yaşatmak için verdikleri mücadele sonucunda hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını anmaktan vazgeçmeyeceklerini vurgulayan yöneticiler saygı duruşunu gerçekleştirerek alkışlarla hastane bahçesinden ayrıldılar.


30 Nisan 2020


2020 © Ankara Tabip Odası'nın tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir. * Koronavirus haritası kaynağı JOHNS HOPKINS UNIVERSITY - CSSE