STK'lar tarafından üretilen siperlikler ATO'ya teslim edildi


Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ankara ofisi ve Dünya Evimiz Uluslararası Dayanışma Derneği desteği ile Afgan mülteci kadınlar tarafından üretilen siperlikler Ankara Tabip Odası’nda Başkan Dr. Vedat Bulut ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Gül Bakır’a teslim edildi. Esat Ahalisi Kolektifi de toplantıya katılarak ikinci defa hazırladığı siperlikleri Yönetime ileterek dayanışmanın devam edeceğini belirtti.
08 Mayıs 2020 Cuma günü gerçekleşen buluşmaya, Halkevleri Başkanı Dilşat Aktaş Dünya Evimiz Uluslararası Dayanışma Derneği’nden Gül Ayaşlıoğlu ve Levent Ayaşlıoğlu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nden Akif Atlı ve Esat Ahalisi Kolektifi’nden Umut Sağlam katıldı.

Dr Vedat Bulut ve Dr. Gül Bakır yaptıkları konuşmada, Halkevleri’nin de çabasıyla sağlık emekçilerine destek için biraraya gelen sivil toplum toplum kuruluşlarına teşekkürlerini sundu.
Dayanışmanın öneminin vurgulandığı toplantıda, üretim yapan gönüllü Afgan mülteci Nazire Şerifi de kısa bir konuşma yaptı.
ATO Yönetim Kurulu, teslim aldığı siperlikleri ihtiyaç duyan sağlık emekçilerine iletmeye devam edeceğini belirtti.


11 Mayıs 2020


2020 © Ankara Tabip Odası'nın tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir. * Koronavirus haritası kaynağı JOHNS HOPKINS UNIVERSITY - CSSE